Miejsca: Dom Sąsiedzki w Pałacu z cyklu #PoznajSąsiada

Dodano:
Grafika z ciemnym tłem z hasztagem projektu oraz nazwą Dom Sąsiedzki w Pałacu w kolarach niebieskim i pomarańczowym

Rozwiniesz swoje pasje. Nauczysz się nowych rzeczy. Poznasz fajnych ludzi.
Tu możesz zrealizować swój pomysł. Zaczynamy cykl Poznaj Sąsiada, w którym po kolei przedstawiamy społeczne inicjatywy z Wrzeszcza. Pierwszym sąsiadem jest Dom Sąsiedzki w Pałacu. Mieści się przy al. Grunwaldzkiej 5 i jest prowadzony przez Fundację RC. Projekt finansowany jest ze środków Miasta Gdańsk.

Tu się dużo dzieje

Projekt Domu Sąsiedzkiego w Pałacu powstał przede wszystkim, aby wspierać pasje oraz integrację lokalnej społeczności z Gdańskiego Wrzeszcza oraz Aniołek. Dzięki temu mieszkańcy w każdym wieku mogą uczestniczyć bezpłatnie w niezwykle szerokim wachlarzu zajęć różnego typu np.:

  • kulinarne – wspólne przyrządzanie potraw, poznawanie nowych przepisów zdrowego odżywiania oraz pielęgnowanie tradycyjnej kuchni,
  • taneczne i sportowo-taneczne: choreoterapia, zumba,
  • sportowe: nordic walking, pilates, samoobrona,
  • kreatywne: malarstwo i rysunek, arterapia, florystyka, kolaż, tkanie i dzierganie,
  • muzyczne: nauka gry na ukulele, na gitarze,
  • językowe: rozmówki angielskie i polskie.

Zajęcia i warsztaty są dostępne dla wszystkich chętnych. Ponadto dla obywateli Ukrainy, którzy w Domu Sąsiedzkim także odnaleźli swoją integracyjno-kulturalną przestrzeń. Od wakacji Dom Sąsiedzki udostępniał swoje sale na potrzeby projektu „Doradztwo i aktywizacja zawodowa obywateli Ukrainy”, który zakładał szkolenie zawodowe i kursy kwalifikowane: krawieckie, florystyczne, kosmetologiczne, masaże oraz biurowe.

Przestrzeń społeczna dla każdego

Dodatkowo w ciągu całego roku w Domu Sąsiedzkim organizowane są liczne koncerty (m.in. przy współpracy Fundacji Hanseatica), retro-potańcówki, festyny sąsiedzkie (np. Wrzeszcz::Eko), wieczory filmowe oraz występy wokalne.

Po drugie Dom Sąsiedzki w Pałacu powstał dla ludzi, dlatego każdy działacz społeczny i mieszkaniec lub mieszkanka Gdańska mają możliwość tworzyć tu swoje własne inicjatywy społeczne. Jeśli potrzebujesz przestrzeni (sali i zaplecza) oraz wsparcia w realizacji swojego pomysłu, a jest on niekomercyjny i skierowany do ludzi, to śmiało pukaj do drzwi Domu Sąsiedzkiego – pisz na adres mailowy: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl

Harmonogram i atrakcje Domu Sąsiedzkiego w Pałacu możesz śledzić na profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/domsasiedzkiwpalacu

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku