Ludzie: Dorota z cyklu #PoznajSąsiada

Dodano:

Dorota ma serce społeczniczki, ale jednocześnie mocno stawia na biznes. Jej wsparcie jest zawsze mocno przemyślane i ma związek z tym, na czym się zna najlepiej – na pięknym zdrowiu. Dorota Kalinowska jest wieloletnią praktyczką kosmetyki i odnowy ciała. Jest nauczycielką zawodu dla kierunku technik masażysta, technik usług kosmetycznych oraz technik sterylizacji medycznej. Jest autorką licznych artykułów oraz książki „Higiena i Sterylizacja w branży beauty”. Prowadzi firmę szkolącą w zakresie branży beauty.

Swoje zaangażowanie społeczne potwierdziła już w czasie walki z pandemią COVID-19. Wtedy to bezpłatnie szkoliła młodych harcerzy w zakresie sterylizacji masek dla placówek opiekuńczych. Przez cały czas wzmożonej produkcji domowych maseczek szytych przez tysiące wolontariuszy i wolontariuszek, do pracowni Doroty przy Wajdeloty można było przynosić maseczki do odkażania.

Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, Dorota zgłosiła się od razu z ofertą szkoleń zawodowych dla kobiet. Dla tych, które chciały praktykować swoje umiejętności z branży beauty oraz tych, które w ogólne chciałby ten zawód poznać.

Dorota jest w trakcie zakładania własnej organizacji pozarządowej, która będzie promowała zdrowe piękno oraz wzmacniała standardy pracy w branży beauty.

Jej profile to: Obsługa Spa i Akademia higieny Dorota Kalinowska

Czytaj więcej o szkoleniach, które Dorota przeprowadziła w ramach współpracy z Fundacją RC: tutaj i tutaj

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku