Miejsca: Stary Maneż z cyklu #PoznajSąsiada

Dodano:

Stary Maneż to historyczny obiekt, wybudowany w 1902 r., pełniący niegdyś strategiczne funkcje dla huzarów pruskich. Aktualnie, po przejściu generalnej restrukturyzacji, jest jednym z kluczowych miejsc na kulturalnej mapie Gdańska.

W kompleksie odbywają się najróżniejsze przedsięwzięcia- od koncertów, festiwali, spektakli teatralnych, po wystawy, targi, warsztaty czy konferencje. Przestrzeń obejmująca salę widowiskowo- koncertową jest w stanie pomieścić półtora tysięczną publikę lub zapewnić miejsca siedzące dla ponad 700 osób. 

O inicjatywie zdaniem organizatorów:

“Przeszłość determinuje teraźniejszość, a to co wyrwiemy z niej dla siebie zostaje w duszy i buduje nas, cegiełka po cegiełce. Stworzyliśmy Stary Maneż, by właśnie tych ulotnych chwil, które zostają w nas, było możliwie najwięcej. Wśród nich interesujące, różnorodne koncerty i festiwale, spektakle teatralne, nietuzinkowe targi, wystawy, panele dyskusyjne, kino studyjne, warsztaty tematyczne… Nasze głowy są pełne pomysłów i tworząc ciąg dalszy historii Starego Maneżu, z pewnością nie zabraknie nam energii na ich realizację.”

Sprawdź aktualny kalendarz wydarzeń

Angażowanie lokalnej społeczności

Znaczące miejsce w działalności Starego Maneżu odgrywają wydarzenia silnie związane z angażowaniem lokalnej społeczności oraz pogłębianiem więzi sąsiedzkich. Trójmiejskie Targi Twórców to jeden z przykładów imprez w myśl tej idei. Kompleks udostępnia powierzchnie oraz czynnie wspiera inicjatywy charytatywne, np. koncerty pod szyldem „Stand by UA” oraz festiwal „We play for Ukraine”, z których całkowity dochód został przeznaczany na niezbędną pomoc humanitarną dla naszych wschodnich sąsiadów. Artystami, którzy wystąpili do tej pory był m.in. Slava Komissarenko, Artem Pivovarov, Antytila oraz Danila Poperechny.

Coś dla amatorów dobrego jedzenia

Stary Maneż dysponuje szeroko rozwiniętą gamą możliwości kulinarnych. Zaspokoi zarówno potrzeby uczestników koncertu, jak również wygłodniałych koneserów, poszukujących niecodziennych wrażeń smakowych. Kuchnia jest otwarta dla gości przez cały dzień, serwując śniadania, lunche, obiady oraz wystawne kolacje. 

W ramach zwiększania współpracy trójmiejskich restauratorów i właścicieli placówek gastronomicznych, od 8 edycji, Stary Maneż w swoich progach gości Miejski Festiwal Kulinarny Smakuj Trójmiasto. Każda jego odsłona posiada indywidualny temat np. vege, asian, w ramach którego odwiedzający mogą skosztować przygotowanego menu dostępnego na miejscu lub na wynos.

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku