Pracuję w Gdańsku / працюю в Гданську – część 1.

Dodano:

Przyjechały prawie rok temu do Gdańska i stanęły wobec decyzji co dalej? Nie mogły usiedzieć w czterech ścianach i tylko rozpamiętywać tęsknotę za ojczyzną, ból i stratę. Mimo strachu i niepewności wyszły naprzeciw nowym możliwościom. Niektóre znalazły zajęcia takie, jakie wykonywały u siebie, inne zaczęły wszystko od nowa. Poznajcie historię ośmiu kobiet, które dziś żyją obok nas.

Filmy zostały nagrane w grudniu 2022 roku dzięki finansowaniu ze środków Miasta Gdańska oraz współpracy z Poprostu Studio Kreatywne.

Aliona Rudnicka – w Ukrainie pracowała jako administratorka, menadżerka i finansistka. W Gdańsku pełni rolę doradczyni zawodowej w punkcie konsultacyjnym „Aktywizacja Zawodowa dla UA” w Fundacji RC i zajmuje się pomocą w pośrednictwie pracy.

Larysa Kurgańska – była pielęgniarka na OIMIe, dziś kontynuuje pracę w branży medycznej i jest opiekunką medyczną na oddziale ortopedii w szpitalu.

Yana Kyrylenko – pracowała m.in. jako stewardesa, ale zawsze najbliżej było jej do sztuki. Jeszcze w Kijowie zaczęła prowadzić zajęcia z arterapii, co robi także dziś w Fundacji RC jako animatorka społeczna.

Oksana Kokarova – pedagog i arterapeutka, i to samo chciała robić w Polsce, dlatego postawiła przede wszystkim na naukę języka polskiego. Dziś jest animatorką społeczną.

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku