Pracuję w Gdańsku / працюю в Гданську – część 2.

Dodano:

Przyjechały prawie rok temu do Gdańska i stanęły wobec decyzji co dalej? Nie mogły usiedzieć w czterech ścianach i tylko rozpamiętywać tęsknotę za ojczyzną, ból i stratę. Mimo strachu i niepewności wyszły naprzeciw nowym możliwościom. Niektóre znalazły zajęcia takie, jakie wykonywały u siebie, inne zaczęły wszystko od nowa. Poznajcie historię ośmiu kobiet, które dziś żyją obok nas.

Filmy zostały nagrane w grudniu 2022 roku dzięki finansowaniu ze środków Miasta Gdańska oraz współpracy z Poprostu Studio Kreatywne.

Daria Nastenko – w Kijowie była nauczycielką informatyki, dziś dzięki szkoleniom została florystką.

Natalia Demchenko – przez 20 lat była adwokatem w Ukrainie, pracowała także w banku. Obecnie pozostała w zawodzie i prowadzi własną działalność gospodarczą pomagając swoim rodakom w kwestiach finansowo-prawnych.

Daria Balabai – w Ukrainie spełniała się jako koordynatorka wydarzeń artystyczno-kulturalnych i współpracowała z innymi organizacjami pozarządowymi. W Fundacji RC odpowiada za wszystkie działania na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy, jest pomysłodawczynią Biblioteki Ukraińskiej oraz wspiera także projekty aktywizacji zawodowej.

Valentina Tsymbarovych – Przed wojną pracowała jako zastępczyni kierownika w ukraińskim ZUSie (Fundusz Emerytalny) w Umaniu i stawał na czele liczonego zespołu. Od lipca jest kierowniczką punktu Doradztwa i Aktywizacji Zawodowej w Fundacji RC.

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku