Sklep Za Darmo w GCH Manhattan

Dodano:
Sklep społeczny

Do galerii handlowej chodzi się najczęściej, by kupować potrzebne rzeczy – ubrania, artykuły do domu, sprzęt lub chemię domową. Jednak na sklepowych drogach „Manhattanu” (popularnie zwanego tak przez miejscowych) od niedawna oprócz zwykłych klientów można spotkać tych, którzy nie mają nic – domu, łóżka czy stołu. Tuż przy samym wejściu do galerii na uchodźców i uchodźczyń powstał Sklep Za Darmo, w którym rozdawane są dary przynoszone przez mieszkańców lub przyjeżdżają od darczyńców z Zachodu.

Inicjatywa społeczna we Wrzeszczu

Sklep powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Morena, Okręgiem Pomorskim ZHR oraz Trójmiejską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą TGPR. To w nim osoby z Ukrainy mogą bezpłatnie dostać nie tylko odzież, ale również artykuły spożywcze czy środku higieny. Wszystkie rzeczy pochodzą od okolicznych mieszkańców Gdańska. Jedni odwiedzają sklep z workami nieużywanych ubrań, inni zabierają ubrania z drugiej ręki, a po chwili wracają z siatką kosmetyków czy produktów spożywczych. Dzięki temu nasz nowy sąsiad może zabrać ze sobą to, czego aktualnie najbardziej potrzebuje.

O zaopatrzenie półek sklepowych oraz porządek dbają wolontariusze, którzy codziennie wykonują ogromną pracę udowadniając, że warto pomagać potrzebujących.

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku