Ukraińskie restauracje i kawiarnie

Dodano:

Nie zaprzeczamy, że najlepiej gotują Wasze mamy i babcie. Ich niedzielne obiady są nie do zastąpienia. Gdy jednak najdzie was ochota na zjedzenie czegoś poza domem, warto zwrócić uwagę na miejsca oferujące ukraińskie przysmaki. Oto kilka z nich:

  1. Pan Kotowski 

Pan Kotowski to restauracja z tradycyjną kuchnią ukraińską. Zjecie tam śniadanie, obiad, pyszny deser, ale także wypijecie drinka. Jeśli nie planujecie wychodzić na miasto, a naszła was ochota na marynowane żeberka w kwasie chlebowym – możecie zamówić też dostawą pod drzwi.

Ogarna 11/12, Gdańsk

  1. „MŁYN” restauracja polsko-ukraińska

We Wrzeszczu mieści się ciepłe wnętrze, łączące kuchnię polską i ukraińską. To świetny wybór, gdy najdzie was ochota na pierogi i barszcz. 

 Romana Dmowskiego 11F, 80-264 Gdańsk

  1. Kulinarna Ukraina

Tutaj nawet wymagający goście znajdą pyszności dostosowane do swoich potrzeb. Kulinarna Ukraina oferuje dania dla wegetarian, ale także dla osób stosują dietę bezlaktozową lub bezglutenową. Fani klasyki znajdą w menu też pierogi czy schabowe, także każdy znajdzie coś dla siebie.

Świętojańska 66, 81-393 Gdynia

  1. Star Obiady Domowe

Nie musicie zadzwonić do mamy, że jesteście głodni, ponieważ w Star zjecie sycący domowy obiadek! Ukraiński barszcz, schabowe po ukraińsku, a może nawet naleśniki? Zaspokójcie swój głód tego dnia!

Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 4, Gdańsk

  1. Młyn – domowa ukraińska kuchnia 

Młyn mieści się w stacji food hall, gdzie możecie dobrze zjeść i jednocześnie spędzić miły wieczór ze znajomymi. Koniecznie spróbujcie gołąbków!

Galeria Metropolia, Romana Dmowskiego 1A, Gdańsk

Ostatnie wiadomości i wydarzenia

Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Aktualności 16:45, 26.10.2023
Punkty pomocy dla Uchodźców | Aktualizacja
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Aktualności 12:58, 19.09.2023
Ukraińskie restauracje i kawiarnie
Kultura po sąsiedzku
Aktualności 15:26, 31.08.2023
Kultura po sąsiedzku